czwartek, 14 kwietnia 2016

Rozdział 1

Dokładnie pamiętała dzień, w którym wszystko się zaczęło. Sowa. List. Hogwart. Strach. Mała dziewczynka nie wiedziała, jak to jest opuszczać dom. Wyjechać gdzieś bez rodziców. Co prawda zdawała sobie sprawę, że na miejscu będzie Teddy i jej kuzyn - Fred, którzy w tym roku również jechali do szkoły po raz pierwszy. Jednak to nie zmieniało faktu, iż najnormalniej w świecie się bała. Przyjaciele zawsze byli dla niej wielkim wsparciem i mimo że prawdopodobnie nigdy się do tego nie przyznają , ona też często ratowała ich z tarapatów.
Teraz to już co innego. Victoire po raz szósty wybierała się na dworzec King's Cross. Nadal nie mogła uwierzyć, jak ten czas szybko minął. Jeszcze pamiętała, kiedy po raz pierwszy zobaczyła swoją obecnie najlepszą przyjaciółkę, Misty, gdy tiara przydzieliła je do tego samego domu, a teraz rodzice odprowadzili ją i o dwa lata młodszą Dominique na peron 9 i 3/4. W powietrzu dało się już czuć charakterystyczną atmosferę, przez nią uwielbianą, która wskazywała na zbliżający się wyjazd. Wszystko układało się fantastycznie, a ona nie mogła doczekać się, kiedy ujrzy przyjaciół.
Stanęli przed ekspresem, a mały Louis udawał, że nie obchodzi go wyjazd sióstr. Wtulił się w mamę maskując grymas na twarzy, który zagościł tam, ponieważ chłopcu nie podobało się, że on do Hogwartu pojedzie dopiero za rok. Dziewczyna podeszła do niego i pieszczotliwie uszczypnęła w chudziutkie ramię.
- Lou, spójrz na mnie - powiedziała kucając obok blondyna i chwytając go za podbródek. Delikatnie skierowała go w przeciwną stronę, niż znajdował się do tej pory. - Ej, nie przejmuj się. Ja w twoim wieku bałam się szkoły bardziej niż dziadek Artur babci. Uwierz mi, że zanim się obejrzysz, będziesz siedział w przedziale z innymi Gryfonami - zapewniła.
W tym momencie mały chłopiec mocno przytulił się do siostry, po drodze przewracając klatkę z sową. Victoire nie wytrzymała ciężaru i również upadła na bruk, ściskając brata. Mimo że miał już dziesięć lat, bywały dni, że zachowywał się zupełnie jak sześciolatek. Oboje leżeli i chichotali, tym samym zwracając na siebie uwagę tłumu, który zresztą słusznie, pośpiesznie udawał się w stronę drzwi do pojazdu.
Z całej sytuacji wyrwał ją dziwnie znajomy głos.
- Nie kradnij mi dziewczyny, koleżko, bo jeszcze obniżysz moje szanse - powiedział niebieskowłosy chłopak, nadbiegając i ściągając Louisa z blondynki. Przerzucił sobie małego przez ramię, zrobił kilka obrotów, a potem odstawił rodzicom.
- Teddy - wyrwało jej się, może odrobinę za głośno.
Stał nad nią młody Lupin. Uśmiechnął się w ten niepowtarzalny sposób i wyciągnął rękę, aby pomóc jej wstać. Ta chwyciła ją i podniosła się, po czym szybko puściła rękę chłopaka. Lubiła go, a nawet kiedyś mogła nazywać najlepszym przyjacielem, ale obecnie nie chciała, aby źle odebrał sygnały, które wyraźnie mówiły - ''nie, nie umówię się z tobą, pozostańmy przyjaciółmi''. Teddy był w niej szaleńczo zakochany i wcale tego nie ukrywał. Od ponad roku starał się zaprosić ją na randkę, ale do tej pory, nie zgodziła się nawet na zwykły spacer.
- Tak, to ja. Nieziemsko przystojny metamorfomag o pięknych, szarych oczach i wyrzeźbionych mięśniach brzucha. W czym mogę służyć? - zapytał delikatnie unosząc lewy kącik ust, który Victoire tak bardzo lubiła obserwować.
Nie można powiedzieć, że spłonęła rumieńcem, bo tak się nie stało, ale delikatne zaczerwienienia na jej policzkach, były przez chwilę zdecydowanie bardziej widoczne. Całą sytuację przerwała Fleur informując dwójkę, ponieważ Dominique wymsknęła się, aby spotkać się z koleżankami przy pierwszej wolnej okazji, że za chwilę odjeżdża pociąg. Pożegnanie z rodziną trwało nienaturalnie krótko jak na Weasleyów, z czego bardzo się ucieszyła. Rzeczywiście wokoło pozostali już tylko rodzice, machający na pożegnanie pociechom, które siedziały w środku.
Teddy chwycił walizki towarzyszki i poszedł przodem, więc jej do niesienia pozostała tylko klatka z płomykówką. Podziękowała za ten gest lekkim skinieniem głowy. Dzięki temu, że była z tyłum, bez problemu mogła obserwować włosy i kilka kolczyków chłopaka, które zawsze przykuwały jej uwagę. Włosy u góry - koloru nieba, a niżej - krótsze i czarne. Nieustannie czochrane przez Lupina. Wyróżniał się spośród pozostałych uczniów też między innymi nadzwyczaj ''wyluzowanym'' stylem bycia. Krawat Gryffindoru zawsze  wisiał luźno, a koszula nigdy nie znajdowała się w zazwyczaj ciemnych spodniach.
Co chwila zerkał w jej stronę, a ta udawała, że tego nie widzi. Ich spojrzenia spotkały się kilkakrotnie, ale zostawały szybko przerywane gwałtownym odwróceniem głowy przez Victoire. Wsiedli do środka i zaczęli szukać przedziału, gdzie prawdopodobnie znajdują się już ich przyjaciele. Po drodze spotkali grupkę o rok młodszych Ślizgonów, którzy próbowali wrobić trzecioroczniaka, że Hagrid trzyma w piwnicy stado smoków i karmi je młodszymi uczniami. Teddy, jako prefekt, szybko upomniał piątoklasistów, którzy nieco zażenowani udali się w przeciwną stronę. Krukon wystraszony, pośpiesznie podziękował i pobiegł do przyjaciół.
Po chwili Lupin otworzył drzwi przedziału, przy czym kładąc rękę na tali Victoire, wprowadził ją do środka. Ta zręcznie wydostała się z uścisku i rzuciła w ramiona Misty, która była tak zajęta rozmową z Fredem, że nie zorientowała się, kiedy przyjaciółka znalazła się przy niej. Nie minęło dziesięć sekund, a cała czwórka już tuliła się nawzajem.
Mulat rzucił się na przyjaciela i powiedział donośnym głosem:
- Bracie, czy ty znów masz kolejny kolczyk?! Przestań w końcu, bo zaczynam się bać, że zmieniasz się w wampira.
- Spoko, na razie nie mam takich zamiarów - uśmiechnął się łobuzersko. - Poza tym, przysięgam, że to już ostatni - dodał i poklepał Freda po plecach.
- Ja tam je lubię - mruknęła pod nosem Vic, a kiedy zdała sobie sprawę z tego, że łamie własne zasady i daje mu sygnały, które ten mógłby źle odebrać, natychmiast schowała twarz w ramieniu koleżanki. Zażenowanie, które poczuła w każdej części ciała było nie do opisania słowami.
Za to na ustach Teddy'ego pojawił się wielki uśmiech, którego w ogóle nie starał się ukryć. Zamiast tego, rzucił podekscytowane spojrzenie Weasleyowi, który tylko wzruszył ramionami. Mimo tego postanowił nic nie mówić, bo za bardzo bał się, że wszystko zepsuje jednym, głupim słowem, a to zdarzało się mu zdecydowanie za często.
Misty w porę zmieniła temat i zagaiła, jak chłopcy spędzili wakacje.
                                                                       ***
Dalszą część podróży szesnastolatkowie spędzili na rozmowach, za którymi tak bardzo tęsknili, a zawsze mieli temat, na który warto się wypowiedzieć. Co prawda pod koniec lipca urządzili spotkanie, na którym zjawiła się cała czwórka, a dodatkowo pojawił się tam również Leo, Dominique i Roxie, która jest młodszą siostrą Freddiego, ale tylko ciemny kolor skóry i niektóre zachowania sprawiają, że są oni do siebie podobni. Roxanne wyglądała niemal identycznie jak matka, w porównaniu do brata, który był zdecydowanie bardziej podobny do George'a.
Leo Delano to chłopak, który mimo że nie odznaczał się wzrostem, wyróżniał się sprytem i sprawiał wrażenie uroczego . Dzięki temu wiele dziewczyn nie mogło mu się oprzeć.  Blond włosy sięgające za ucho i piegi na twarzy tylko sprawiały, że wszyscy nieznajomi uważali go za jeszcze bardziej rozkosznego. Chłopak miał opinie podrywacza, jakiego Hogwart dawno nie widział, zresztą bardzo słusznie mu przyznaną, mimo że teraz szedł dopiero do piątej klasy. Jak wielkie jest zdziwienie wszystkich nowo poznanych przez niego osób, gdy okazuje się, że Delano jest Krukonem, nie Gryfonem. Mimo że nie sposób się tego spodziewać, jego oceny są nadzwyczaj genialne.
Podczas wakacyjnego spotkania wszyscy bawili się wspaniale. Całe wydarzenie odbyło się u Freda i Roxanne, kiedy to rodziców nie było w domu, ponieważ wybrali się do wujka Charliego, pozostawiając mieszkanie pod opieką swoich dojrzałych, dorosłych dzieci. Teddy załatwił spory zapas piwa kremowego, co tylko sprawiało, że wszyscy czuli się jeszcze lepiej w swoim towarzystwie. Takie spotkania były im bardzo potrzebne, ponieważ uwielbiali spędzać ze sobą czas. Leo nie zawsze był przy szesnastolatkach, ale to tylko z powodu różnicy wieku i domu. Jednak, gdy się pojawiał zazwyczaj przyjmowali go z otwartymi ramionami.
Młodsze dziewczyny też były mile widziane, ale one same zwykle wolały spędzać czas w towarzystwie swoim i rówieśników.
                                                                  ***
- Pirszoroczni! Pirszoroczni za mną! - znajomy głos gajowego rozległ się po peronie.  
Dojechali, a wszystko wokół nich wreszcie wróciło do normy. Poczuli się jak w domu, chociaż dopiero, co go puścili i mimo że przebywali na dworzu, przyjemny, ciepły dreszcz przebiegł im po plecach, gdy tylko wysiedli z pociągu i ujrzeli, gdzie się obecnie znajdują. Bowiem wiedzieli, że nowa przygoda właśnie się rozpoczęła.
- Hagrid tylko znowu nie pomyl Delano z pierszakiem, bo się chłopak zamknie w sobie - wykrzyczał Fred, aby mieć pewność, że Hagrid na pewno go usłyszy. Na ustach olbrzyma zagościł wielki uśmiech,a gdy tylko ujrzał miejsce, z którego wydał się krzyk, pochwycił całą czwórkę kolejno w ramiona. Nastolatkowie odruchowo wstrzymali oddechy, ponieważ wiedzieli, że za chwilę nie będą mogli zaczerpnąć powietrza, jak i się stało.
- Na brodę Merlina! Ale żeście urośli przez te wakacje!
- Możliwe, chociaż myślę, że panna Hastings nadal pozostała tym malutkim, rozkosznym stworzeniem - zażartował Weasley czochrając kasztanowe włosy naburmuszonej Misty.
- Dobrze, że ty urosłeś... - powiedziała zdenerwowana, po chwili dodając - gigancie.
Chłopak już nie odpowiedział, tylko obdarzył dziewczynę dziwnym, ale nie niemiłym, a wręcz przeciwnie, spojrzeniem. Ta tylko wywróciła oczami i wtrąciła się do trwającej w tle rozmowy:
- Przepraszamy Hagridzie, ale za chwilę ucieknie nam transport do szkoły. Musimy się pośpieszyć - oznajmiła uśmiechając się w jego kierunku.
- Nie poznaję koleżanki...- powiedział trochę zbyt cicho na normy, jakie mu przystało. Nie potrafił bowiem, przypomnieć sobie, kiedy ostatnio widział, żeby martwiła się ona o lekcje ''bardziej niż potrzeba''. - No, ale mówisz słusznie. Lepiej już lećcie.
Czwórka pośpiesznie kiwnęła głowami na pożegnanie i już mieli odchodzić, kiedy nagle gajowy chwycił Lupina za ramię.
- Tylko, żeby nie było jak przez ostatnie lata. Naprawdę chciałbym, żebyście jeszcze kiedyś zobaczyli Ceremonię Przydziału - wyznał. - Nie mówię, że małe wagary mogą zaszkodzić, bo wręcz przeciwnie, ale cholibka, przecież to świetne uczucie oglądać przydzielanie do domów i patrzeć na twarzyczki tych małych, zestresowanych brzdąców.
- Nie bój żaby, Hagridzie. Na pewno ją obejrzymy - powiedział Teddy, posyłając mu ciepłe spojrzenie. Po czym odwrócił się i dołączył do przyjaciół. Chwilę później mruknął coś niemal niesłyszalnie, a tajemniczy uśmieszek wpłynął na jego usta. - Ale kto powiedział, że dziś...

_________________________________________________
Wiem, wiem, wiem... Jakość nie powala na kolana, ale mam nadzieję, że nie jest tak najgorzej ;). Wydaje mi się, że cały rozdział jest trochę krótki, dlatego postaram się, by następne były coraz lepsze i lepsze, aż w końcu kiedyś pomyślę sobie, jak marne miałam początki i pewnie będę się sama śmiać z umiejętności pisarskich, jakie mam teraz. Ale nic się nie rozwinie bez zawiązania i właśnie dlatego założyłam ten mój mały skarb :D
Mam ogromną nadzieję, że chociaż trochę spodobało się wam moje pisanie ;)

10 komentarzy:

 1. Hej :)
  Zostawiłaś u mnie notkę o swoim blogu, więc jestem ;)
  Powiem szczerze, że pierwszy rozdział mi się naprawdę podobał :D
  Czytało mi się to lekko, szybko i przyjemnie. Czytałam już wiele fanficków o kolejnym pokoleniu, ale tutaj zapowiada się obiecująco :)
  Wychwyciłam trochę błędów (jak to ja :P), głównie interpunkcyjne i błędy w zapisie dialogów. Jeśli byś chciała, zostawiam ci linka do strony, z której sama korzystam, gdy nie jestem czegoś pewna ;)
  http://www.jezykowedylematy.pl/2011/09/jak-pisac-dialogi-praktyczne-porady/
  Ogólnie fajnie się zaczyna, więc lecę czytać dalej :)
  Ach, zapomniałam... Bardzo ładny szablon ^^
  Pozdrawiam i weny życzę ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hejka :)))
   Nawet nie wyobrażasz sobie, ile szczęścia sprawił mi ten komentarz :D Podczas czytania zaczęłam nieświadomie się uśmiechać XD
   Baaardzo Ci dziękuję za miłe, a nawet niezmiernie miłe, słowa :)
   Błędy... Na to nie mam chyba żadnego wystarczająco dobrego wytłumaczenia, ale bardzo cieszę się, że mi o nich napisałaś. Z interpunkcją miałam problemy już od pierwszego wypracowania, które napisałam w czwartej klasie podstawówki. Właściwie tylko przez to nauczycielka obniżyła mi ocenę aż o jeden stopień! ;D Nad dialogami jeszcze popracuję! Masz moje słowo, że będę starać się o poprawę ;))
   Dziękuję za link! Na pewno skorzystam.
   Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej :D
   Dziękuję (po raz trzeci??;D), ja też go uwielbiam ;)
   Pozdrawiam i również życzę mnóstwo weny!

   Usuń
 2. Fajny początek. :D Jestem ciekawa tego, co dalej będzie. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie za komentarz i opinię, która szczerze? Jest mega miła;D

   Usuń
 3. Witaj.
  Rozdział rzeczywiście dość krótki, lecz nawet nie o jego objętość chodzi. W zasadzie niewiele się w nim wydarzyło i to chyba najsmutniejsze. Osobiście poczułam się nieco stłamszona przez natłok postaci, których wprowadzenie juz w pierwszym rozdziale było moim zdaniem zdecydowanie zbędne. Poza tym dość fajnie przedstawiłaś tych bohaterów, których - jako jedynych - zdołałam zapamiętać: Lupina, Freda i Victoire. Moją sympatię już od pierwszych słów zyskał Lupin, chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego. Wyłamuje się z szeregu, ale w pozytywy sposób, nie irytujący, a przy tym pozostaje nieco tajemniczy, intrygujący. Mnie ta trójka w tym rozdziale wystarczyła.
  Brakuje mi tu jakiejś iskierki, która sprawi, bym chciała czytać dalej. Bym mogła wysnuć choć cień podejrzenia, czego dotyczyć będzie fabuła. W jaką przygodę porwą mnie Twoi bohaterowie. Mam nadzieję, że rozdział drugi taką iskierkę wznieci. :)
  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje bardzo za opinię;))
   Mam nadzieję, że rzeczywiście następne rozdziały bardziej przypadną Ci do gustu:)
   Pozdrawiam bardzo ciepło!

   Usuń
 4. Cześć! :D
  Jestem w końcu, wiem, że długo mi to zajęło, mam nadzieję, że nie jesteś mocno zła. :c
  Zapraz nadrobię pozostałe rozdziały, ale myślę, że nie będę komentować każdego po kolei, bo chciałam ze wszystkim wyrobić się jeszcze dzisiaj. Skomentuje ostatni,gdzie wszystko postaram się podsumować. :D
  Tutaj mogę powiedzieć, że rozdział bardzo mi się podoba.
  Widać, że Victoire ma naprawdę silną więź z rodzeństwem, to takie kochane. Ach i Teddy! ♡ Ja już sobie wyobraziłam to ciacho, hihi. Po zachowaniu delikatnie przypomina mi mojego niesfornego Jamesa Pottera, hah. Mam nadzieję, że Victoire w końcu ds się gdzieś zaprosić, w końcu jak mu się oprzeć. :D
  Biegnę czytać dalej! ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hejka! ;DD
   Haha, nie, nie jestem mocno zła ;D Ważne, że w ogóle pojawił się tu Twój komentarz ♥
   Tak! To jest taki młodszy James! Haha, zrobiłam to nieświadomie, ale wyszła z tego taka kopia Pottera z nowego pokolenia XD
   Dziękuję baaardzo za opinię i komentarz!;D
   Pozdrawiam ;)

   Usuń
 5. Witaj! Przeczytałam po krotce info o blogu i ten rozdział. Mam też zamiar dojść do tego szóstego, ale to po kolei.

  Jeśli chodzi o pierwszy rozdział to nie do końca rozumiem czemu, ale poczułam, że masz potencjał. W rozdziale nie wydarzyło się nic szczególnego, chociaż postaci mogliśmy wiele zauważyć. Myślę, że największe pole do popisu wyznaczyłaś sobie z Lupinem. Wydaje się, że jest inny niż pozostała dwójka, tzn Fred i Victorie. Myślę, że fajnie możesz rozbudować tę postać. :) Ciężko stwierdzić po pierwszym rozdziale co będzie się działo dalej, ale mam zamiar nadrobić. :)

  Zapraszam Cię także do zajrzenia do mnie. Miło mi będzie jak zostawisz po sobie choć słówko opinii. ;)

  Pozdrawiam :)
  OCZY w OGNIU

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam;)
   Oooo to fajnie:))
   Dziękuję baaardzo!
   Tak... Ten rozdział jest jest taki wprowadzający ;DD
   Baaardzo się cieszę ;)
   Jasne! Na pewno zajrzę, jednak niestety trudno mi stwierdzić kiedy.;/
   Pozdrawiam, życzę weny i jeszcze raz dziękuję!!!♥

   Usuń